O konferencii HRL 2016

HRLeaders je konferencia, ktorej program tvoria špičkoví profesionáli z oblasti ľudských zdrojov a manažmentu. Ľudia, ktorí radi zdieľajú svoje skúsenosti, know-how a odborné vedomosti. Po dvoch úspešných ročníkoch konferencie HRLeaders Vám prinášame tretí – a môžete sa tešiť na ešte väčší počet zahraničných spíkrov, ktorí nám predstavia aktuálne trendy zo sveta.

Konferencia sa uskutoční 16.6.2016 v inšpiratívnych priestoroch lode River's club www.riversclub.sk

Konferencia HRLeaders Vám prinesie témy, ktoré rozbúšia všetky HR srdcia.

Cieľom konferencie je priniesť zaujímavé inšpirácie a praktické skúsenosti odborníkov o nových trendoch a výzvach budúcnosti a taktiež tipy a odporúčania, ako udržať srdce Vašej organizácie dlho zdravé, vitálne a prosperujúce.

HRLeaders je určená všetkým, ktorí sa pohybujú vo svete HR, ale zároveň sú už unavení z odborných konferencii, ktorých podstatou je prezentovanie firiem a partnerov. Našou víziou je priniesť inšpirujúce témy, zaujímavých rečníkov a lídrov, a otvorený priestor na zdieľanie skúseností a názorov v rámci HR komunity na Slovensku.

Radi by sme upozornili, že anglické prednášky nebudú tlmočené.

Rivers Club www.riversclub.sk

Vášeň

blok zameraný na srdcové témy: angažovanosť a zanietenosť, získanie a udržanie najschopnejších zamestnancov, talent management, kreativita, nové zmysluplné formy práce...

Prevencia

blok venovaný budúcnosti: čo musí HR urobiť už dnes na to, aby bolo v budúcnosti úspešné (nové trendy, výzvy, technológie)...

Liečba šokom

blok mierne kontroverzných tém: ľudia mimo HR (vrcholoví manažéri) nastavujú zrkadlo HR, ich pohľad, postreh, odporúčanie, ale aj kritika smerom k HR...

Ak chcete byť informovaný o všetkých novinkách, zanechajte nám prosím vaše meno a email

Uložené

HRLEADER CENA

Každý človek potrebuje inšpiráciu.

Poslaním ceny HRLeader je nachádzať a zviditeľňovať tie najinšpiratívnejšie osobnosti v HR. Ľudí, ktorým záleží na profesionalite, neustálom zlepšovaní oblasti HR, etike a hodnotách. Ľudí, ktorí pre nás všetkých môžu byť vzorom.

Práve im patrí ocenenie HRLeader.

HRtalent cena

Cena HRTalent je určená pre výrazné osobnosti spomedzi šikovných mladých ľudí, ktorí pôsobia v oblasti HR.

Veľmi nám záleží na tom, aby oblasť ľudských zdrojov bola atraktívna pre šikovných ľudí a aby mladí ľudia v HR svete mali dosť inšpirácie a motivácie.Uvedomili sme si, že vzorom a inšpiráciou pre mladých HR profesionálov nemusia byť len špičkoví manažéri alebo manažérky ľudských zdrojov, ale aj rovesníci a mladé talenty v tejto oblasti, ktoré preukazujú svoju profesionalitu, aktívny prístup a zanietenie už oveľa skôr, ako sa stanú HR manažérmi vo veľkej spoločnosti.

Preto oceňujeme tých najschopnejších mladých ľudí pôsobiacich vo svete HR.

Vypredané

Registrácia

Cena lístka: 129,- € bez DPH
Uložené

Vyplnením a odoslaním registračného formulára v zmysle Zákona č. č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov súhlasím so správou, spracovaním a uchovaním osobných údajov firmou Maxman Consultants, s.r.o., a partnermi konferencii HRLeaders za účelom organizácie konferencie HRLeaders a marketingovej komunikácie až do odvolania. Tento súhlas je možné kedykoľvek písomne odvolať.

Spíkri

Helena Gutierrez AT
Leadership & Communication Expert, Conflict Strategist, Speaker
John Blakey UK
The Trusted Executive
Zuzana Száraz SR
Regionálny HR manager, METRO Cash & Carry SK
Paul Copcutt CA
Personal Brand Architect
Nataša Brunec SLO
Co-owner, director and certified trainer of GTD method in company Ordo Vita...
Martin Palička ČR
CEO, Etnetera
Lisette Sutherland NL
Director at Collaboration Superpowers
Orši véghová SK
Consultant, Maxman Consultant
Ľuboslava Fábryová SK
HR konzultant
Janette Motlová
zakladateľka Eduma o.z.
Magdaléna Dobišová SK
CEO Skanska
Lenka Hejduková ČR
Personálna riaditeľka a členka vedenia RENOMIA GROUP

Program

8:00 - 9:00
Registrácia a CHutné raňajky
9:00 - 9:20
Otvorenie konferencie, úvodné slovo
9:20 - 9:50
Paul Copcutt 3D Branding – Vytváranie spojenia medzi Vami, tímom a spoločnosťou

V dnešnom svete sú ľudia doslova bombardovaní množstvom podnetov a správ, je pre mnohých z nás ťažké byť povšimnutý. A v tomto svete je zároveň dôležité byť schopný identifikovať a komunikovať svoju výnimočnosť tak, aby sme ostatných zaujali pre tie správne dôvody a boli sme tak prijatí napr. na projekt, na ktorom sme chceli pracovať a mohli tak dosiahnuť fantastické veci. Osobná značka je jedným z najprirodzenejších stratégií kariérneho smerovania a je jedným zo základných nástrojov pre úspech v dnešnom biznis svete. Vaša osobná značka Vám umožňuje nielen vyjadriť kto ste, ale dokáže tiež zvýšiť Vaše sebavedomie, motiváciu a viditeľnosť tak, aby ste mohli budovať silnú a trvácnu kariéru. A v neposlednom rade Vám umožňuje určiť Váš leadership brand, brand Vášho tímu a dosiahnuť väčšiu hodnotu značky vašej spoločnosti.

9:50 - 10:30
John Blakey The Trusted Executive: Deväť líderských návykov, ktoré posilnia vaše výsledky, vzťahy a prestíž

The Trusted Executive dáva lídrom konkrétne nástroje, ktoré potrebujú na vytvorenie stratégie dôveryhodného leadershipu; budovanie dôvery v seba a vo svoju spoločnosť. John cez inovatívne koučovacie cvičenia, osobné skúsenosti, inšpirujúce rozhovory s medzinárodnými CEO a dobre preskúmané biznis modely, predstaví overený prístup dôveryhodného leadershipu, ktorý je založený na schopnosti, integrite a láskavosti. Deväť kľúčových návykov, ktoré John predstaví urobia zásadný prevrat vo vašom líderskom štýle. Tieto návyky pomôžu lídrom prinášať vynikajúce výsledky, vytvárať a udržiavať inšpirujúce vzťahy a mať pozitívny prínos pre spoločnosť, práve vďaka sile spoľahlivého leadershipu. Blakeyho podnetný a praktický prístup podnecuje manažérov vyvíjať transformačné, dôveru budujúce zručnosti vedúce k dlhodobému pozitívnemu odkazu.

10:30 - 11:00
Prestávka + networking
11:00 - 11:30
Magdaléna Dobišová Ako sa presadiť v mužskom svete?

Mužský svet má svoje špecifiká a pravidlá „hry“. Muži ich síce často nevedia popísať alebo sformulovať, ale hrajú podľa nich. O tom, či je pre ženu ľahké tieto pravidlá pochopiť, rešpektovať, alebo ich naopak potrebuje zmeniť a rozbúrať, bude hovoriť Magdaléna Dobišová. A podelí sa s nami o svoj príbeh. O úspechu v mužskom svete, o budovaní rešpektu a dôvery, o prekážkach a ich prekonávaní. Dynamicky, so zanietením a šarmom, ako len žena vie.

11:30 - 12:00
Martin Palička Päť rokov slobodnej firmy: straty a nálezy

V roku 2011 mali prosperujúcu firmu so 110 spokojnými zamestnancami, no aj napriek tomu sa rozhodli zbúrať základy prosperujúcej firmy a postaviť nové. Krok do neznáma neprináša iba mediálnu pozornosť a záujem potenciálnych zamestnancov, ale aj množstvo situácií, ktorých scenár nedokážete predvídať. Ako sa Vaši korporační klienti pozerajú na to, keď zrušíte zavedené ISO normy? Ako reagujú introvertní programátori na to, keď chcete určovať výšku ich odmien na základe celotýždňovej diskusie? Dokážete dlhodobo udržať model plochej organizácie? Nemajú zaručený recept na šťastie a úspech, ale 5 rokov skúseností im dáva možnosť inšpirovať všetkých, ktorí sa neboja opustiť klasické modely riadenia a adaptovať sa na nové spôsoby práce 21. storočia.

Lenka Hejduková Vízia, misia, firemné hodnoty a ich každodenné podporovanie v živote firmy

O firemných hodnotách sa hovorí už roky, rovnako tak dlho sa hovorí aj o ich potrebe upevňovania a zapájania do aktivít firmy a jej firemnej kultúry. Uvedomelé rozhodovanie, komunikácia, vedenie príkladom, hodnotiace pohovory alebo práca s novými členmi v tímoch – to je len zopár príkladov, kedy sa aj firemné hodnoty presadzujú a pomáhajú. Na workshope sa s Vami Lenka podelí o inšpirácie, nápady a rôznorodé skúsenosti o tom, ako to funguje u nich a budete mať možnosť spoločne o týchto inšpiráciách diskutovať.

Janette Motlová Živá knižnica

Kedy ste naposledy čítali knihu, ktorá sama rozprávala? Kedy ste si naposledy sadli k príbehu, ktorý Vás zmenil, zatriasol Vami natoľko, až ste si uvedomili, že niečo treba zmeniť? Na workshope sa budete môcť začítať, či presnejšie započúvať, do troch živých kníh. Ide o príbehy ľudí, ktorých sú medzi nami tisíce, a ktorí denne bojujú so sociálnym vylúčením. O aké problémy v skutočnosti ide a ako môžete umožniť takýmto ľuďom byť cenným prínosom pre Vašu organizáciu? Na workshope Vám Janette predstaví nové metódy inkluzívneho vzdelávania prostredníctvom nástroja Online Živá knižnica.

12:00 - 13:00
Obed
13:00 - 13:40
Lisette Sutherland Príbehy remote tímov, ktoré robia veľké veci

V minulosti sme museli ísť na konkrétne miesto, aby sme mali prístup k informáciám, ktoré sme potrebovali pre našu prácu. Teraz sú informácie dostupné takmer odvšadiaľ. A to nám dáva príležitosť hrať sa s novými spôsobmi práce a novými biznis modelmi. Na prednáške spolu s Lisette preskúmate ako spoločnosti podporujú a zabezpečujú remote prácu – dozviete sa to na konkrétnych príkladoch nových typov biznis modelov, digitálnych nomádoch, virtuálnych svetov a taktiež na príkladoch globálnej spolupráce.

13:40 - 14:10
Zuzana Száraz Aj v náročnom prostredí veľkoobchodu sa dajú robiť malé zázraky pri práci s talentmi.

Prenesiete sa do prostredia veľkoobchodu, kde Zuzana a jej kolegovia pracujú s náročným zákazníkom, kde sa prostredie raketovo mení a kde je každý zvyknutý na rýchle zmeny a prácu v nepretržitej prevádzke. Ukáže Vám ako môže vyzerať práca s talentami, ktorú považuje za bežnú súčasť denných rutín manažérov a kde majú talenty jedinečnú príležitosť skutočne rásť. Zuzana Vám predstaví 2 programy práce s talentami a absolventmi vysokých škôl, kde im dávajú príležitosť absolvovať dvojročný rozvojový program, počas ktorého si vyskúšajú prácu na rôznych projektoch naprieč rôznymi oddeleniami u nás i v zahraničí, spoluúčasť na pestrých workshopoch, kde spoznávajú nielen medzinárodné prostredie, ale i dušu celej spoločnosti. V rámci tejto časti vám porozpráva svoju osobnú skúsenosť absolventka Anežka, ktorá práve ukončila tento 2-ročný program.

14:10 - 14:40
Helena Gutierrez HR vs. Conflict-aversion

Každá organizácia sa musí čas od času zaoberať konfliktami. A nie je žiadnym tajomstvo, že konflikt, pokiaľ je správne manažovaný, môže viesť k lepším rozhodnutiam, novým prístupom a väčším úspechom. Ale ako môže pomôcť HR vypestovať návyk zvládania konfliktov tak, aby viedli k väčšej kreativite a inováciám, keď manažéri nevnímajú konflikt týmto uhlom pohľadu alebo v horšom prípade konflikty odmietajú?

Paul Copcutt Personal Leadership Brand – The New Normal

Všetci zamestnanci potrebujú podávať vo svojej hre top výkon. Toto je obzvlášť dôležité pre lídrov, ktorých brand je často inšpiráciou určujúcou smer a kultúru tímu, divízie alebo dokonca celej organizácie. Paul Vás na workshope naučí overené nástroje osobného brandingu a zasvätí Vás do tajomstiev vytvárania a vyjadrovania Vašej jedinečnej osobnej značky. Workshop je ideálny pre všetkých, ktorí chcú svoju značku využiť na zvýšenie úspechu a hodnoty, ktorú poskytujú svojim zamestnancom a tímom.

Ľuboslava Fábryová Práca v budúcnosti – Ako sa transformuje práca a náš život v najbližších 10 rokoch ?

Stále narastajúci počet inovácií prináša neustále zmeny. Zmeny, ktoré významným spôsobom ovplyvňujú ekonomiku, biznis sektor, samotnú prácu a pozície v rôznych odvetviach a v konečnom dôsledku aj náš život. Na workshope sa dozviete, ktoré zmeny spôsobia inovácie v najbližších 10 rokoch. Spoločnou diskusiou sa obohatíte o praktické pohľady na trendy vs. súčasný stav v organizáciách na Slovensku a vo svete. Budete mať možnosť zdieľať svoje best practises a spoločne hľadať odpovede ako sa týmto zmenám prispôsobiť, ako sa na ne pripraviť už dnes a ako byť úspešný a spokojný v živote zároveň.

14:40 - 15:10
Prestávka
15:10 - 15:40
NataŠa Brunec Môže vám GTD pomôcť nájsť v sebe odvahu nasledovať svoje srdce?

Naučíte sa základné princípy a kroky GTD (Getting Things Done) a to, ako GTD metódy ovplyvňujú našu schopnosť byť zmysluplne zanietený pre svoju prácu a aj život. Nataša Vám ukáže ako GTD metódy prinášajú schopnosť väčšej dôvery vo vlastné rozhodnutia a pomáhajú nájsť odvahu pustiť sa do náročnejšej práce, cieľov a ašpirácií v živote. V neposlednom rade sa dozviete ako Vám GTD môže pomôcť byť uvoľnenejším a viac oddýchnutým.

15:40 - 16:10
Predstavenie finalistov HRTalent 2016

Okrem inšpirácie, ktorú budú šíriť skúsení spíkri počas celého dňa, vám ponúkame aj inšpiráciu z iného súdka – od našich mladých, šikovných a nadšených HRTalentov. V poslednom bloku privítame minuloročnú víťazku HRTalent 2015 Martinu Kováčovú a zároveň sa vám predstavia 4 finalisti ocenenia HRTalent 2016. Kamila Martinková, Martina Štarková, Tomáš Tomčík a Juraj Chromiak sa s vami podelia o to, čím žijú a každý z nich vám predstaví svoj srdcový HR projekt... Meno víťaza sa však dozvieme až na večernom odovzdávaní ceny HRTalent J

Lisette Sutherland Ako budovať dôveru a nastavovať očakávania o spolupráci v remote tímoch

Každý tím má svoju osobnosť a vlastný štýl komunikovania. Keď stanovíme základné pravidlá spolupráce, môžeme predísť nedorozumeniam, ktoré by nás mohli stáť priveľa. Ako teda naladíme každého člena tímu na rovnakú vlnu? Na workshope sa ponoríme do procesu vytvárania tímovej dohody. Naučíte sa ako stanoviť základný set pravidiel pre spoluprácu v remote tíme, osvojíte si bežné komunikačné protokoly pre remote prácu a získate nástroje na zachytenie tímovej dohody.

Orši Véghová Ako sa presadiť a ostať ženou?

Workshop pre všetkých, ktorí sú pripravení sa pozrieť na tému roly ženy bez predsudkov. Budeme diskutovať o dôvodoch, prečo patrí slovenský trh práce medzi rodovo najsegregovanejšie trhy práce v Európe a čo to znamená v praxi. Dozviete sa o prekvapujúcich záveroch výskumov o vnímaní talentu a úspechu žien. Budeme hľadať odpovede na otázky: Môžeme mať všetko? (pracovný úspech vs. súkromné šťastie), Aké sú pravidlá „mužského“ a „ženského“ sveta? Upozorňujeme, že účasť môže výrazne zmeniť Váš pohľad! A aj páni sú srdečne vítaní.

16:10 - 16:20
Uzavretie konferencie
16:20 - 17:00
Voľné diskusie s prednášajúcimi a networking
19:00
Večerný raut konferencie spojený so slávnostným vyhlasovaním cien HRLeaders, HRTalent a GOLDEN CLIP AWARDS

Workshopy

11:00 - 12:00
Predstavíme čoskoro
11:00 - 12:00
Janette Motlová Živá knižnica

Kedy ste naposledy čítali knihu, ktorá sama rozprávala? Kedy ste si naposledy sadli k príbehu, ktorý Vás zmenil, zatriasol Vami natoľko, až ste si uvedomili, že niečo treba zmeniť? Na workshope sa budete môcť začítať, či presnejšie započúvať, do troch živých kníh. Ide o príbehy ľudí, ktorých sú medzi nami tisíce, a ktorí denne bojujú so sociálnym vylúčením. O aké problémy v skutočnosti ide a ako môžete umožniť takýmto ľuďom byť cenným prínosom pre Vašu organizáciu? Na workshope Vám Janette predstaví nové metódy inkluzívneho vzdelávania prostredníctvom nástroja Online Živá knižnica.

13:40 - 14:40
Paul Copcutt Personal Leadership Brand – The New Normal

Všetci zamestnanci potrebujú podávať vo svojej hre top výkon. Toto je obzvlášť dôležité pre lídrov, ktorých brand je často inšpiráciou určujúcou smer a kultúru tímu, divízie alebo dokonca celej organizácie. Paul Vás na workshope naučí overené nástroje osobného brandingu a zasvätí Vás do tajomstiev vytvárania a vyjadrovania Vašej jedinečnej osobnej značky. Workshop je ideálny pre všetkých, ktorí chcú svoju značku využiť na zvýšenie úspechu a hodnoty, ktorú poskytujú svojim zamestnancom a tímom.

13:40 - 14:40
Ľuboslava Fábryová Práca v budúcnosti – Ako sa transformuje práca a náš život v najbližších 10 rokoch ?

Stále narastajúci počet inovácií prináša neustále zmeny. Zmeny, ktoré významným spôsobom ovplyvňujú ekonomiku, biznis sektor, samotnú prácu a pozície v rôznych odvetviach a v konečnom dôsledku aj náš život. Na workshope sa dozviete, ktoré zmeny spôsobia inovácie v najbližších 10 rokoch. Spoločnou diskusiou sa obohatíte o praktické pohľady na trendy vs. súčasný stav v organizáciách na Slovensku a vo svete. Budete mať možnosť zdieľať svoje best practises a spoločne hľadať odpovede ako sa týmto zmenám prispôsobiť, ako sa na ne pripraviť už dnes a ako byť úspešný a spokojný v živote zároveň.

15:10 - 16:10
Lisette Sutherland Ako budovať dôveru a nastavovať očakávania o spolupráci v remote tímoch

Každý tím má svoju osobnosť a vlastný štýl komunikovania. Keď stanovíme základné pravidlá spolupráce, môžeme predísť nedorozumeniam, ktoré by nás mohli stáť priveľa. Ako teda naladíme každého člena tímu na rovnakú vlnu? Na workshope sa ponoríme do procesu vytvárania tímovej dohody. Naučíte sa ako stanoviť základný set pravidiel pre spoluprácu v remote tíme, osvojíte si bežné komunikačné protokoly pre remote prácu a získate nástroje na zachytenie tímovej dohody.

15:10 - 16:10
Orši Véghová Ako sa presadiť a ostať ženou?

Workshop pre všetkých, ktorí sú pripravení sa pozrieť na tému roly ženy bez predsudkov. Budeme diskutovať o dôvodoch, prečo patrí slovenský trh práce medzi rodovo najsegregovanejšie trhy práce v Európe a čo to znamená v praxi. Dozviete sa o prekvapujúcich záveroch výskumov o vnímaní talentu a úspechu žien. Budeme hľadať odpovede na otázky: Môžeme mať všetko? (pracovný úspech vs. súkromné šťastie), Aké sú pravidlá „mužského“ a „ženského“ sveta? Upozorňujeme, že účasť môže výrazne zmeniť Váš pohľad! A aj páni sú srdečne vítaní.

Partneri

Organizátor

Maxman Consultants

Hlavni partneri

Partneri

Mediálni partneri

Odborný garant

HRTalent partner

Kontakt

info@hrleaders.sk

Miesto:

River's club, Tyršovo nábrežie, Bratislava www.riversclub.sk